1- Siteye nasıl üye olabilirim?

Sitenin sol alt köşesinde Giriş Formunun en altında "kayıt ol" yazan yere tıklıyoruz. Kayıt formunu dolduruyoruz. İsim yazan kısma adımızı ve soyadımızı, kullanıcı adı na kolay unutmayacağımız bir rumuz yazalım. Örneğin: abadiyelipasa, e-posta ya kullandığımız bir e-posta adresi, şifre için hatırımızda tutabileceğimiz sayı veya karakterler girdik Şifrenizi Denetleyin yazan kısma tekrar şifremizi giriyoruz (bu kısım şifreyi yazarken hata yapmamızı engeller) Bundan sonraki kısımların doldurulması zorunlu değildir ama yine de anlatalım: Gender= cinsiyettir. Erkek kullanıcımlarımız "Male" yi bayan kullanıcılarımız "female" yi işaretliyor. (Kadın-erkek ayrımı var demeyin :) bu sadece bilgi içindir.) Description kısmına kendinizi kısaca tanıtabilirsiniz. User Avatar da kendimize bir simge ekleyebiliriz. Url: Varsa kendinize ait bir internet adresi yazabilirsiniz. Kayıt Ol a tıkladık. Dikkat işlem daha bitmedi. Hesabımızı etkinleştirmek için E-mailimize gidiyoruz. ve etkinleştirmek için size gönderdiğimiz linke tıklıyoruz. Hayırlı olsun. Siteye kaydımız tamamlanmış oluyor. Daha Sonra girişlerimizde bu kullanıcı adı ve şifremizi kullanıyoruz.

2- Üye oldum da ne oldu?

Üye olduğunuzda sol sütundaki Giriş Formundan kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak siteye üye olarak giriş yapabilirsiniz. Üye girişi yaptığınızda Ziyaretçi Defterine mesaj ekleme, resimlere ve yazılara yorum ekleme gibi konularda adınızı soyadınızı vs. gibi bilgileri tekrar tekrar yazmaya gerek duymazsınız. Ayrıca Foto Galeriye resim ekleme ve Chat bölümleri yalnızca üyelerimize mahsus olacaktır.

 3- Yazılara nasıl yorum eklerim?

Yazılara yorum eklemek için yazıların sonunda bulunan yorumlar yazısına tıklayarak yorumları okuyabilir. Yorum Ekle yazısına tıklayarak kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz. Yorum ekleye tıklıyoruz.  Eğer üye girişi yapmadıysak İsim yazan yere Adımızı ve soyadımızı yazıyoruz. Onun alt kısmına yorumumuzu ekiyoruz. En altta bazı harfler ve karakterler vardır. Buraya da resimde gördüğümüz harf ya da rakamları yazıyoruz ve gönder dedik. Yorumumuz onayımızdan geçtikten sonra kurallarımıza uygunsa yayınlanacaktır.
        Eğer üye girişi yaptıysak bunlara hiç gerek yok. Direk yorumumuzu yazıyoruz ve ekliyoruz. Anında eklenmiş oluyor.

4- Yorum eklemeyi anladım da şu fotoğraflara nasıl yorum yapıyoruz ya da puan veriyoruz?

Foto Galeri menüsüne tıkladığımızda resim kategorileri karşımıza çıkar. 1- Karışık Köy Resimleri 2- Sizden Gelenler vs. Bunlardan birine tıkladığımızda içerdiği resimleri görürüz. Resimlerin hemen altında da    gibi simgeler vardır.  simgesine tıklarsak resmi büyütür. Büyüttükten sonra  simgesine tıklarsa resimleri slayt şeklinde gösterir. Ekranı kapadık geldik yine simgelere.  ikonuna tıklarsak resmi bilgisayarımıza indirebiliriz. Eee sonra,  yorum yapmak için   simgesine tıklarsak resim hakkında yapılan yorumlar karşımıza çıkar. En alttaki yorum ekle yazısına tıklayıp aynı yazılara yaptığımız yorum gibi (bakınız madde 3) yorumumuzu ekleyebiliriz.
      Resimlere puan vereceğim derseniz üye girişi yapmamız gerekir. Üye girişi yaptıktan sonra resimlerin altındaki yıldızlara tıklayıp 5 yıldız üzerinden kaç yıldız verdiğinizi tıklayıp derecelendirebilirsiniz.

5- Ziyaretçi Defterine birşeyler karalamak istiyorum?

Yorum eklemeyi öğrendikten sonra ziyaretçi defterine kullanmak çocuk oyuncağı gibi bişey.

6- Hemşehrilerimizle bu sitede buluşup online yazışmak istiyoruz mu dediniz? (Chat)

Öncelikle ben bu sitenin tabii üyesiyim dediniz ve üye girişinizi yaptınız. Üst menüde bulunan Chat yazısına tıkladıktan sonra odalardan herhangi birine girip gönderiyoruz mesajımızı; alıyoruz cevapları, her kafadan bir ses çıkıyor ve güzel bir muhabbet ortamı. Hepsi bu kadar...

7- Forum:

           Sitedeki üyeliğimizi forumda kullanamayız. Bu hususta bazı üyelerimiz sorabilir: Bu siteye kaç kere üye olunêri diye?  Çünkü forum ayrı veritabanında yer almaktadır. Eee öyleyse niye entegreli bir forum yapıp da bize yeni iş çıkarıyorsun da diyebilirsiniz. Cevap: karışıklık olmasın diye. Söylediklerinden bişey anlamadım diyorsanız aşağıdaki paragrafı okuyup foruma da üye olun bi zahmet :)
                Üye olmak için Kayıt ol butonunu bulup tıklıyoruz. Üyelik sözleşmesi geliyor. (İngilizcedir ama inanın içinde kötü bişey yok :)) Onaylıyoruz. Kullanıcı Adına aklımızda kalabilecek bir ad yazıyoruz. Örneğin: imammehmet. e-posta: aktif olarak kullandığımız bir posta adresi yazıyoruz. Foruma üye olanların bize e-posta gönderebilmesini istiyorsak Üyelerin bana e-posta göndermesine izin ver yazısının karşısındaki kutuyu onaylıyoruz. Şifre için iki defa unutmayacağımız bir rakam veya harf veya her ikisinde oluşan karakterler yazarak Doğrulama kısmına geçiyoruz. Resimde gördüğümüz harfleri alttaki kutucuğa yazıp kayıt ol butonuna tıklıyoruz.

NOT: Site üyeliğindeki kullanıcı adı ve şifrenizi foruma üye olurken de kullanabilirsiniz. Çakışmaz...

Ve hayırlı olsun, foruma üye oldunuz. Deneme yanılma yoluyla da forumu kullanmayı öğrenebilirsiniz. Beceremezseniz yardımcı oluruz merak etmeyin...
      Yine de aklımıza takılan sorular varsa aşağıda bulunan yorum ekleden sorunuzu yazarsanız cevabımızı vermeye çalışırız. Sorularınız fazla zor olmasın :)